• A
  • A1
  • A2
  • B
  • B1
Motorlu Bisiklet A
Motorlu Bisiklet A
Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 KW'ı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
Motorlu Bisiklet A1
Motorlu Bisiklet A1
Silindir hacmi 125 CC, gücü 11 Kw. ve gücünün ağırlığına oranı 0,1'i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 Kw'ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
Motorlu Bisiklet A2
Motorlu Bisiklet A2
Gücü 35 KW'ı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 KW'ı geçmeyen üç tekerlekli motosikleri kullanacaklara verilir.
Otomobil/Kamyonet
Otomobil/Kamyonet
B Sınıfı ehliyet; otomobil ve kamyonet sürücülerine verilen ehliyet türüdür. Yapılan yeni düzenleme ile B sınıfı ehliyet sahipleri artık minibüs kullanamıyor. Eğer minibüs kullanmak istiyorsanız B sınıfı ehliyet aldıktan sonra tekrar direksiyon eğitimi alarak D1 sınıfı ehliyet almanız gerekiyor. B sınıfı ehliyetler ile M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirsiniz. B Sınıfı Ehliyet Yaşı – Şartları: B Sınıfı ehliyet alma yaşı 18’dir. B Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır?: B Sınıfı ehliyet sahipleri otomobil ve kamyonet kullanabilirler. Bunun haricinde diğer sınıflardaki moped ve traktörü de kullanabilirler. (Kullanabildiği diğer sınıflar: M, B1, F)
Otomatik Vites B1
Otomatik Vites B1
Otomatik vites olan M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler. Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler.

Ehliyet Sahibi Olak İçin;

Hem yasal düzenlemeler hem can ve mal güvenliğiniz gereği araç sahibi olup trafiğe çıkmadan önce tüm kuralları bilmeniz ve aracınıza uygun ehliyete sahip olmanız şart.

Bahar Sürücü Kursu Yılları aşkın tecrübe, birikim ve güçlü eğitimci kadrosu ile Sınavlarınızı geçmeniz ve yollarda güvenli bir şekilde sürmeniz için size güven vermeyi amaçlayan saygın ve profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

Temmuz Kayıtlarını Kaçırma...
+90 212 569 10 40